unnamed.jpg

Od września 2019 w ramach programu Sanford Harmony (wydawnictwo PWN) dzieci z grupy pomarańczowej i zielonej poznały nowego kolegę - kosmitę "Zi". Zi przybył do nas z odległych zakamarków kosmosu i uczy się funkcjonować na naszej planecie. On opowiada dzieciom o swoich trudnościach związanych z różnymi sytuacjami, a dzieci chętnie pomagają znaleźć rozwiązania. Poznajemy siebie nawzajem, a także uczymy się dostrzegać podobieństwa i różnice pomiędzy każdym człowiekiem. Wspólnie z Zi kształtujemy umiejętność współpracy w czasie różnorodnych zabaw. Z jego pomocą wspieramy rozwój społeczno-emocjonalny naszych podopiecznych. Program został stworzony na Arizona State University i jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-12 lat. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie sanfordharmony.pwn.pl oraz sanfordharmony.org