miesiac-aacW ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC (Augmentative and Alternative Communication) nasze przedszkole organizowało szereg spotkań oraz imprez.
29 października pojechaliśmy do Akademii Dobrej Edukacji- zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Po wspólnych zabawach, uczniowie z klasy pierwszej mieli możliwość obejrzeć książki do komunikacji oraz tablet, którymi posługują się nasi podopieczni. Na sam koniec wszyscy dostali przypinki "AACowy Przyjaciel".

4 listopada terapeutki z naszego przedszkola przeprowadziły warsztaty dotyczące AAC na Akademii Pedagogiki Specjalnej. W spotkaniu wzięło udział ponad czterdzieścioro studentów 3 roku logopedii. Wspólnie odbyliśmy szereg ćwiczeń, które pokazały uczestnikom jakich trudności w komunikacji mogą doświadczać osoby z autyzmem.

6 listopada odbyło się zebranie z rodzicami naszych przedszkolaków na temat komunikowania się. Zebranie poprowadziły panie Natalia Tlałka (logopedka z naszego przedszkola) oraz Angelika Łasocha (specjalistka od alternatywnych form komunikowania się). Rodzice mieli okazję dowiedzieć się czym jest komunikowanie się, w jaki sposób można kształtować umiejętności komunikacyjne, zaprezentowano podstawowe systemy AAC oraz objaśniono mity dotyczące metod AAC.