Aktualności

Mamy jedno miejsce w grupie 6 latków z autyzmem i Zespołem Aspergera przygotowujących się do szkoły! Zapraszamy do kontaktu i rozpoczęcia wspólnej przygody. Kontaktować się można dzwoniąc na numer przedszkola lub drogą mailową.

Poniższe informacje zamieszczone zostały na stronie Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ i dotyczą rozliczenia podatku dochodowego za 2018r.

Co to jest Twój e-PIT

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego Ministerstwo Finansów  udostępni w serwisie podatki.gov.pl.

PIT wypełni i udostępni urząd skarbowy (podatnik nie musi składać żadnego wniosku w tej sprawie). Znajdą się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer rachunku bankowego podatnika, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP). Dane te podatnik może uaktualnić.

Na stronie ZUS pojawił się Informator dla osób z niepełnosprawnością, w którym można znaleźć obszerne informacje dotyczące przysługujących świadczeń osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Zachęcamy do zapoznania się z nim. Być może odnajdą
w nim Państwo odpowiedź na nurtujące Was pytania lub dowiedzą się Państwo o co mogą się starać, by pomóc swoim dzieciom
i sobie.