Aktualności

Przyjmiemy dziecko w wieku 4 lat do grupy terapeutycznej (z diagnozą autyzmu i orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego). Zapraszamy do kontaktu - 519602066

161FB2BA 805E 4AA5 A658 7D59A6B681E5

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczą i koniecznością pozostania w domach będziemy codziennie umieszczali na Facebooku i stronie propozycje zabaw z dziećmi i ciekawe artykuły :) Życzymy dużo zdrowia!

W linku poniżej zebrane przepisy na różnorodne masy plastyczne :)

family-3597106_960_720.png

Przepisy na masy plastyczne

Nasze przedszkolaki od jakiegoś czasu testują obiekty sensoryczne od firmy IntiBag (http://intibag.eu/pl/).
Dzieci mogą korzystać z pufy sensorycznej, worka sensorycznego dociskającego całe ciało, a także ze stefowanych puf sensorycznych rozluźniających miednicę i kręgosłup. Ogromną popularnością cieszy się także dziupla sensoryczna, która wycisza i dociska. Obiekty sensoryczne zyskały także sympatię kadry, bo któż nie lubi zaznać odrobiny relaksu i rozluźnienia?  W czasie zajęć integracji sensorycznej są stałym elementem ćwiczeń i dzieci chętnie z nich korzystają mając przy tym wiele radości. Wszystkie elementy wykonane są przy użyciu nietoksycznych nici i naturalnej łuski gryki.

IMG-0154.JPG                             IMG-0124.JPG                              IMG-0150.JPG

unnamed.jpg

Od września 2019 w ramach programu Sanford Harmony (wydawnictwo PWN) dzieci z grupy pomarańczowej i zielonej poznały nowego kolegę - kosmitę "Zi". Zi przybył do nas z odległych zakamarków kosmosu i uczy się funkcjonować na naszej planecie. On opowiada dzieciom o swoich trudnościach związanych z różnymi sytuacjami, a dzieci chętnie pomagają znaleźć rozwiązania. Poznajemy siebie nawzajem, a także uczymy się dostrzegać podobieństwa i różnice pomiędzy każdym człowiekiem. Wspólnie z Zi kształtujemy umiejętność współpracy w czasie różnorodnych zabaw. Z jego pomocą wspieramy rozwój społeczno-emocjonalny naszych podopiecznych. Program został stworzony na Arizona State University i jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-12 lat. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie sanfordharmony.pwn.pl oraz sanfordharmony.org

Poniższe informacje zamieszczone zostały na stronie Ministerstwa Finansów https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ i dotyczą rozliczenia podatku dochodowego za 2018r.

Co to jest Twój e-PIT

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego Ministerstwo Finansów  udostępni w serwisie podatki.gov.pl.

PIT wypełni i udostępni urząd skarbowy (podatnik nie musi składać żadnego wniosku w tej sprawie). Znajdą się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer rachunku bankowego podatnika, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP). Dane te podatnik może uaktualnić.