75BFB9B2 506F 48C5 901F 181F52EA294A

W lutym w naszym przedszkolu zagościły trzy niesamowite postacie - Ringo, Jaco i Charlie.

08C622E4 B15D 4E30 A390 773B6B20A86A

Tym samym rozpoczął się projekt "M-Terapia", w którym bierzemy udział. Głównym bohaterem jest instrument MUSICON, który działa podobnie do katarynki lub pozytywki. Dzięki niemu możemy rozwijać kreatywność, współpracę, umiejętności matematyczne i logiczne myślenie (np. kodowanie, liczenie, myślenie przyczynowo-skutkowe), komponować własne utwory, a także usprawniać umiejętności manualne.

W projekcie biorą udział trzy grupy: pomarańczowa, czerwona i żółta, ale wszystkie przedszkolaki będą mogły uczestniczyć w zajęciach z Musiconem!

Bardzo dziękujemy Firmie Klima-Therm za szybkie i sprawne zainstalowanie klimatyzatorów w naszych salach przedszkolnych. Panu Piotrowi za niezwykłą elastyczność i świetną organizację.

9F680BDC 9166 4257 AB0C F5A5DD73EF23

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczą i koniecznością pozostania w domach będziemy codziennie umieszczali na Facebooku i stronie propozycje zabaw z dziećmi i ciekawe artykuły :) Życzymy dużo zdrowia!

W linku poniżej zebrane przepisy na różnorodne masy plastyczne :)

family-3597106_960_720.png

Przepisy na masy plastyczne

Nasze przedszkolaki od jakiegoś czasu testują obiekty sensoryczne od firmy IntiBag (http://intibag.eu/pl/).
Dzieci mogą korzystać z pufy sensorycznej, worka sensorycznego dociskającego całe ciało, a także ze stefowanych puf sensorycznych rozluźniających miednicę i kręgosłup. Ogromną popularnością cieszy się także dziupla sensoryczna, która wycisza i dociska. Obiekty sensoryczne zyskały także sympatię kadry, bo któż nie lubi zaznać odrobiny relaksu i rozluźnienia?  W czasie zajęć integracji sensorycznej są stałym elementem ćwiczeń i dzieci chętnie z nich korzystają mając przy tym wiele radości. Wszystkie elementy wykonane są przy użyciu nietoksycznych nici i naturalnej łuski gryki.

IMG-0154.JPG                             IMG-0124.JPG                              IMG-0150.JPG

unnamed.jpg

Od września 2019 w ramach programu Sanford Harmony (wydawnictwo PWN) dzieci z grupy pomarańczowej i zielonej poznały nowego kolegę - kosmitę "Zi". Zi przybył do nas z odległych zakamarków kosmosu i uczy się funkcjonować na naszej planecie. On opowiada dzieciom o swoich trudnościach związanych z różnymi sytuacjami, a dzieci chętnie pomagają znaleźć rozwiązania. Poznajemy siebie nawzajem, a także uczymy się dostrzegać podobieństwa i różnice pomiędzy każdym człowiekiem. Wspólnie z Zi kształtujemy umiejętność współpracy w czasie różnorodnych zabaw. Z jego pomocą wspieramy rozwój społeczno-emocjonalny naszych podopiecznych. Program został stworzony na Arizona State University i jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-12 lat. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie sanfordharmony.pwn.pl oraz sanfordharmony.org